Ali İmran Suresi 199. ve 200. Ayetler

Ders Tarihi : 18 Haziran 2010  

3-199 Ve muhakkak ki Ehli Kitap’tan, kesinlikle Allâh’a ve size indirilmiş olanlara ve onlara indirilmiş olanlara imân edenler vardır; Allâh’a karşı huşulu[1] oldukları halde. Allâh’ın âyetleriyle az bir değeri satın almıyorlar! İşte onlar var ya, onlar için Rab’leri katında ecirleri vardır. Muhakkak ki Allâh hesabı hızlı olandır.

3-200 Ey imân etmiş olanlar, sabredin ve sabırlaşın ve irtibatlaşın[2] ve Allâh’tan sakının; gerekti ki sizler felaha eresiniz.[1]Saygı, ürperti ve korku.

[2]Cephede nöbetleşmek, irtibatlı bulunmak..

3-199 And verily from the Book’s people indeed who are believing in Allah and what was descended to you and what was descended to them, respectful to Allah, they are not purchasing with Allah’s Ayats a little price! Those, for them is their wage at their Sustainer; certainly Allah is swift in the counting.

3-200 O you who believed, be patient, and be patient together, and bond together, and protect yourselves from Allah, so that you succeed. İzle :   OnlineİndirPaylaş
 Dinle :   OnlineİndirPaylaş
    
 
  Yorumlar Yorum Ekle
Henüz gönderilmiş bir yorum bulunmamakta ...


Tefsir Dersleri Meal Dersleri M-Bakara Suresi M-Ali Imran Suresi M-Nisa Suresi M-Maide Suresi İbni Hibban Hadis Sohbet Sahihi-Buhari Hadis Sorular ve Cevaplar


Rivayetlerin Olasılığı Teorisi Halis Aydemir İletişim Canlı Yayın